UHM1A681MPD6
Mfr.Part #
UHM1A681MPD6
Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Height :
12.5mm
Ripple Current :
1.54A
Capacitance :
680μF
Impedance :
25mOhm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±20%
Dissipation Factor :
0.19 %
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Diameter :
10mm
Dielectric Material :
Aluminium
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Leakage Current :
204μA
Lead Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Datasheets
UHM1A681MPD6
UHM 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.54A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can