UBT2A100MPD8TD
Mfr.Part #
UBT2A100MPD8TD
Description
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Stock
518
In Stock :
518
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
2016
Impedance :
1.5Ohm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
75mA @ 120Hz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ripple Current @ High Frequency :
150mA @ 100kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
Automotive
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Datasheets
UBT2A100MPD8TD
UBT 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can