THA113M010AB1C
Mfr.Part #
THA113M010AB1C
Description
CAP ALUM 11000UF 20% 10V FLATPCK
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 120Hz
Size / Dimension :
1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm
Voltage - Rated :
10V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.09A @ 20kHz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.9A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
11000μF
Datasheets
THA113M010AB1C
Cornell Dubilier Electronics THA113M010AB1C
THA 11000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm -55°C~85°C Polar FlatPack