THA111M450AC1C
Mfr.Part #
THA111M450AC1C
Description
CAP ALUM 110UF 20% 450V FLATPACK
Ripple Current @ Low Frequency :
600mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
2.118Lx0.953W 53.80mmx24.20mm
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.45Ohm @ 120Hz
Voltage - Rated :
450V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
110μF
Ripple Current @ High Frequency :
1.08A @ 20kHz
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Datasheets
THA111M450AC1C
Cornell Dubilier Electronics THA111M450AC1C
THA 110μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.118Lx0.953W 53.80mmx24.20mm -55°C~85°C Polar FlatPack