TCSOPS0J476M8R-ZF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCSOPS0J476M8R-ZF1
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Manufacturer Size Code :
PS
Voltage - Rated :
6.3V
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TCSO
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
Capacitance :
47μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%