TCJD107M025R0055
Mfr.Part #
TCJD107M025R0055
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Pbfree Code :
yes
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
D
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Series :
TCJ
Published :
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
25V