TCJD106M050R0120E
Mfr.Part #
TCJD106M050R0120E
Description
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
50V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm