TA025PW820RJE
Mfr.Part #
TA025PW820RJE
Description
RES 820 OHM 5% 25W POWERCHIP
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
48.3mm
Voltage - Rated DC :
350V
Series :
Power Chip® TA
Termination :
Pin
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
25W
Resistance :
820ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
25W
Height :
30.2006mm
Datasheets
TA025PW820RJE
Ohmite TA025PW820RJE
Through Hole 820Ohm, Thick Film,