TA025PW100RJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TA025PW100RJ
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 25W POWERCHIP
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Working Voltage :
500V
Height :
30.2006mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Power Rating :
25W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
100Ohm
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Terminal Shape :
Wire
Composition :
Thick Film
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Package / Case :
Radial
Published :
Number of Terminations :
4
Max Power Dissipation :
25W
Series :
Power Chip® TA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Datasheets
TA025PW100RJ
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Thick Film,