TA025PW10K0J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TA025PW10K0J
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 5% 25W POWERCHIP
Stock
374
In Stock :
374
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Terminal Pitch :
48.3mm
Resistance :
10kOhm
Working Voltage :
500V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
25W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Number of Terminations :
4
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Series :
Power Chip® TA
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Published :
2015
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
25W
Composition :
Thick Film
Height :
30.2006mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~180°C