TA025PW510RJE
Mfr.Part #
TA025PW510RJE
Description
RES 510 OHM 5% 25W POWERCHIP
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
48.3mm
Termination :
Pin
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power Rating :
25W
Resistance :
510Ohm
Max Power Dissipation :
25W
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Height :
30.2006mm
Voltage - Rated DC :
350V
Datasheets
TA025PW510RJE
Ohmite TA025PW510RJE
Through Hole 510Ohm, Thick Film,