TA025PW30R0JE
Mfr.Part #
TA025PW30R0JE
Description
RES 30 OHM 5% 25W POWERCHIP
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Termination :
Pin
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Height :
30.2006mm
Max Power Dissipation :
25W
Voltage - Rated DC :
350V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
25W
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Resistance :
30Ohm
Terminal Pitch :
48.3mm
Datasheets
TA025PW30R0JE
Ohmite TA025PW30R0JE
Through Hole 30Ohm, Thick Film,