TA025PW30R0J
Mfr.Part #
TA025PW30R0J
Description
RES 30 OHM 5% 25W POWERCHIP
Resistance :
30Ohm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Termination :
Pin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
30.2006mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
48.3mm
Power Rating :
25W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Published :
Max Power Dissipation :
25W
Datasheets
TA025PW30R0J
Ohmite TA025PW30R0J
Through Hole 30Ohm, Thick Film,