TA025PW24R0JE
Mfr.Part #
TA025PW24R0JE
Description
RES 24 OHM 5% 25W POWERCHIP
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e1
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Height :
30.2006mm
Power Rating :
25W
Working Voltage :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
24Ohm
Radial
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
25W
Datasheets
TA025PW24R0JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 24Ohm, Thick Film,