SI4617-A10-GMR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI4617-A10-GMR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
LOW-POWER, HIGH-PERFORMANCE AM/F
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Secondary Attributes :
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Function :
Baseband Processor
Series :
Automotive, AEC-Q100
Supplier Device Package :
48-QFN (7x7)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
Product Status :
Active
Datasheets
SI4617-A10-GMR
Surface Mount 48-VFQFN Exposed Pad Baseband Processor - General Purpose
SI4617-A10-GMR Overview
SI4617-A10-GMR Features
Frequency of -
48-VFQFN Exposed Pad package
SI4617-A10-GMR Applications
There are a lot of Skyworks Solutions Inc.
SI4617-A10-GMR RF Misc ICs and Modules applications.
  • Phase modulation
  • Variable matched attenuator
  • Phase shifter
  • Cellular base stations
  • Radio links
  • Fixed wireless access
  • Broadband/CATV
  • RF/IF analog multiplexer
  • Balanced modulation
  • Demodulation
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD