SI4617-A10-AM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI4617-A10-AM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
LOW-POWER, HIGH-PERFORMANCE AM/F
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Function :
Baseband Processor
Series :
Automotive, AEC-Q100
Frequency :
Supplier Device Package :
48-QFN (7x7)
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tray
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Secondary Attributes :
Datasheets
SI4617-A10-AM
Surface Mount 48-VFQFN Exposed Pad Baseband Processor - General Purpose
SI4617-A10-AM Overview
SI4617-A10-AM Features
Frequency of -
48-VFQFN Exposed Pad package
SI4617-A10-AM Applications
There are a lot of Skyworks Solutions Inc.
SI4617-A10-AM RF Misc ICs and Modules applications.
  • PLL frequency range extender
  • Point-to-point radios
  • VSAT radios
  • Communications test equipmen
  • PA linearization
  • PA predistortion
  • Amplitude modulation
  • Phase modulation
  • Variable matched attenuator
  • Phase shifter
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD