SFAKL5000330ZC0
Mfr.Part #
SFAKL5000330ZC0
Description
CAP FEEDTHRU 33PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Mounting Type :
Panel Mount
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Insertion Loss :
1dB @ 100MHz
Thread Size :
M3.5x0.6
Current :
10A
Tolerance :
-20% +80%
Additional Feature :
LC-TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.05 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SFAK
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial, Bushing
Terminal Finish :
Silver
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Number of Functions :
1
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
500V