SFAKC0500333MX1
Mfr.Part #
SFAKC0500333MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 50V AXIAL
Feed Through Capacitors
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Thread Size :
M3.5x0.6
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Capacitance :
0.033µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
X7R
Current :
10A
Published :
Terminal Finish :
Silver
Series :
SFAK
Voltage - Rated :
50V