SFAKC5000100ZC1
Mfr.Part #
SFAKC5000100ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Voltage - Rated :
500V
Series :
SFAK
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e4
Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Panel Mount
Insertion Loss (Max) :
4 dB
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Thread Size :
M3.5x0.6
Terminal Finish :
Silver
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Capacitance :
10pF