SFAKC5000681MX0
Mfr.Part #
SFAKC5000681MX0
Description
CAP FEEDTHRU 680PF 500V AXIAL
Insertion Loss :
19dB @ 100MHz
Tolerance :
±20%
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Thread Size :
M3.5x0.6
Terminal Finish :
Silver
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; TEMP CHARACTERISTIC CODE C0G ALSO AVAILABLE
Temperature Coefficient :
X7R
Current :
10A
Operating Temperature :
-55°C~125°C