ROV07H821K-S-2
Mfr.Part #
ROV07H821K-S-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 820V 1.75KA DISC 7MM
Maximum DC Volts :
670V
Capacitance @ Frequency :
70pF @ 1kHz
Energy :
60J
Varistor Voltage (Typ) :
820V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
902V
Published :
Varistor Voltage (Min) :
738V
Current - Surge :
1.75kA
Maximum AC Volts :
510V
Datasheets
ROV07H821K-S-2
Introducing Littelfuse ROV07H821K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, ROV07H821K-S-2 pinout, ROV07H821K-S-2 datasheet PDF, ROV07H821K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H821K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.