ROV05-121K-2
Mfr.Part #
ROV05-121K-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 120V 400A DISC 5MM
Varistor Voltage (Max) :
132V
Package / Case :
Disc 5mm
Maximum AC Volts :
75V
Varistor Voltage (Typ) :
120V
Published :
Energy :
4.0J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Surge :
400A
Maximum DC Volts :
100V
Varistor Voltage (Min) :
108V
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV05-121K-2
Introducing Littelfuse ROV05-121K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV05-121K-2 pinout, ROV05-121K-2 datasheet PDF, ROV05-121K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-121K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.