ROV05-121K-S
Mfr.Part #
ROV05-121K-S
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 120V 400A DISC 5MM
Varistor Voltage (Min) :
108V
Varistor Voltage (Max) :
132V
Maximum DC Volts :
100V
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1kHz
Energy :
4.0J
Varistor Voltage (Typ) :
120V
Maximum AC Volts :
75V
Package / Case :
Disc 5mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Surge :
400A
Datasheets
ROV05-121K-S
Introducing Littelfuse ROV05-121K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV05-121K-S pinout, ROV05-121K-S datasheet PDF, ROV05-121K-S amp .Beyond Littelfuse ROV05-121K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.