ROV05-101K-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV05-101K-S
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 100V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Packaging :
Bulk
Current - Surge :
400A
Published :
Varistor Voltage (Max) :
110V
Varistor Voltage (Min) :
90V
Maximum AC Volts :
60V
Capacitance @ Frequency :
263pF @ 1kHz
Energy :
3.5J
Package / Case :
Disc 5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum DC Volts :
85V
Varistor Voltage (Typ) :
100V
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
ROV05-101K-S
Introducing Littelfuse ROV05-101K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV05-101K-S pinout, ROV05-101K-S datasheet PDF, ROV05-101K-S amp .Beyond Littelfuse ROV05-101K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.