ROV05-151K-S-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV05-151K-S-2
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 5mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Varistor Voltage (Min) :
135V
Varistor Voltage (Typ) :
150V
Maximum AC Volts :
95V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1kHz
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Max) :
165V
Published :
Energy :
5.5J
Package / Case :
Disc 5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
125V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Surge :
400A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
ROV05-151K-S-2
Introducing Littelfuse ROV05-151K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 5mm, Mounting Type:Through Hole, ROV05-151K-S-2 pinout, ROV05-151K-S-2 datasheet PDF, ROV05-151K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-151K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.