ROV07H820K-S
Mfr.Part #
ROV07H820K-S
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 82V 1.75KA DISC 7MM
Package / Case :
Disc 7mm
Energy :
7.0J
Maximum DC Volts :
65V
Current - Surge :
1.75kA
Maximum AC Volts :
50V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
82V
Capacitance @ Frequency :
640pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
90.2V
Varistor Voltage (Min) :
73.8V
Datasheets
ROV07H820K-S
Introducing Littelfuse ROV07H820K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV07H820K-S pinout, ROV07H820K-S datasheet PDF, ROV07H820K-S amp .Beyond Littelfuse ROV07H820K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.