ROV07H781K-2
Mfr.Part #
ROV07H781K-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 780V 1.75KA DISC 7MM
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum DC Volts :
640V
Varistor Voltage (Max) :
858V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Current - Surge :
1.75kA
Maximum AC Volts :
485V
Capacitance @ Frequency :
70pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
702V
Energy :
59J
Varistor Voltage (Typ) :
780V
Datasheets
ROV07H781K-2
Introducing Littelfuse ROV07H781K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV07H781K-2 pinout, ROV07H781K-2 datasheet PDF, ROV07H781K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H781K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.