ROV07H681K-S
Mfr.Part #
ROV07H681K-S
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 680V 1.75KA DISC 7MM
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Varistor Voltage (Max) :
748V
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1kHz
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
420V
Current - Surge :
1.75kA
Varistor Voltage (Min) :
612V
Energy :
56J
Maximum DC Volts :
560V
Package / Case :
Disc 7mm
Datasheets
ROV07H681K-S
Introducing Littelfuse ROV07H681K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, ROV07H681K-S pinout, ROV07H681K-S datasheet PDF, ROV07H681K-S amp .Beyond Littelfuse ROV07H681K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.