ROV07H621K
Mfr.Part #
ROV07H621K
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 620V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
558V
Maximum DC Volts :
505V
Energy :
54J
Current - Surge :
1.75kA
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
385V
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Varistor Voltage (Max) :
682V
Datasheets
ROV07H621K
Introducing Littelfuse ROV07H621K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, ROV07H621K pinout, ROV07H621K datasheet PDF, ROV07H621K amp .Beyond Littelfuse ROV07H621K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.