ROV07H330K-S-2
Mfr.Part #
ROV07H330K-S-2
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 33V 500A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
1840pF @ 1kHz
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Min) :
29.7V
Published :
Varistor Voltage (Max) :
36.3V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
33V
Maximum AC Volts :
20V
Current - Surge :
500A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
2.8J
Maximum DC Volts :
26V
Datasheets
ROV07H330K-S-2
Introducing Littelfuse ROV07H330K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV07H330K-S-2 pinout, ROV07H330K-S-2 datasheet PDF, ROV07H330K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV07H330K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.