ROV07-220K-S
Mfr.Part #
ROV07-220K-S
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Varistor Voltage (Max) :
24.2V
Maximum DC Volts :
18V
Packaging :
Bulk
Published :
Capacitance @ Frequency :
2933pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Min) :
19.8V
Current - Surge :
250A
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Package / Case :
Disc 7mm
Energy :
1.4J
Datasheets
ROV07-220K-S
Introducing Littelfuse ROV07-220K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 7mm, ROV07-220K-S pinout, ROV07-220K-S datasheet PDF, ROV07-220K-S amp .Beyond Littelfuse ROV07-220K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.