ROV05H391K-2
Mfr.Part #
ROV05H391K-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 390V 800A DISC 5MM
Varistor Voltage (Max) :
429V
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
17J
Varistor Voltage (Min) :
351V
Current - Surge :
800A
Capacitance @ Frequency :
55pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
250V
Maximum DC Volts :
320V
Datasheets
ROV05H391K-2
Introducing Littelfuse ROV05H391K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV05H391K-2 pinout, ROV05H391K-2 datasheet PDF, ROV05H391K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05H391K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.