ROV05H201K-S-2
Mfr.Part #
ROV05H201K-S-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 200V 800A DISC 5MM
Varistor Voltage (Typ) :
200V
Maximum DC Volts :
170V
Maximum AC Volts :
130V
Package / Case :
Disc 5mm
Energy :
8.5J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Max) :
220V
Capacitance @ Frequency :
85pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
180V
Current - Surge :
800A
Datasheets
ROV05H201K-S-2
Introducing Littelfuse ROV05H201K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV05H201K-S-2 pinout, ROV05H201K-S-2 datasheet PDF, ROV05H201K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05H201K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.