ROV05H121K-S
Mfr.Part #
ROV05H121K-S
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 120V 800A DISC 5MM
Package / Case :
Disc 5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Bulk
Current - Surge :
800A
Varistor Voltage (Max) :
132V
Varistor Voltage (Typ) :
120V
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1kHz
Energy :
5.5J
Maximum AC Volts :
75V
Varistor Voltage (Min) :
108V
Maximum DC Volts :
100V
Datasheets
ROV05H121K-S
Introducing Littelfuse ROV05H121K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV05H121K-S pinout, ROV05H121K-S datasheet PDF, ROV05H121K-S amp .Beyond Littelfuse ROV05H121K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.