ROV05-681K-2
Mfr.Part #
ROV05-681K-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 680V 400A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
43pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
420V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
Varistor Voltage (Min) :
612V
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Current - Surge :
400A
Maximum DC Volts :
560V
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
748V
Energy :
21.5J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV05-681K-2
Introducing Littelfuse ROV05-681K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 5mm, ROV05-681K-2 pinout, ROV05-681K-2 datasheet PDF, ROV05-681K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-681K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.