ROV05-680K-2
Mfr.Part #
ROV05-680K-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 68V 100A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
500pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
74.8V
Maximum AC Volts :
40V
Varistor Voltage (Typ) :
68V
Varistor Voltage (Min) :
61.2V
Current - Surge :
100A
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
56V
Package / Case :
Disc 5mm
Energy :
2.1J
Datasheets
ROV05-680K-2
Introducing Littelfuse ROV05-680K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, ROV05-680K-2 pinout, ROV05-680K-2 datasheet PDF, ROV05-680K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-680K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.