ROV05-470K-S-2
Mfr.Part #
ROV05-470K-S-2
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 47V 100A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
715pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
30V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
42.3V
Varistor Voltage (Max) :
51.7V
Current - Surge :
100A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
1.5J
Varistor Voltage (Typ) :
47V
Maximum DC Volts :
38V
Package / Case :
Disc 5mm
Published :
Datasheets
ROV05-470K-S-2
Introducing Littelfuse ROV05-470K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 5mm, ROV05-470K-S-2 pinout, ROV05-470K-S-2 datasheet PDF, ROV05-470K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV05-470K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.