ROV05-201K
Mfr.Part #
ROV05-201K
Package / Case
Disc 5mm
Description
VARISTOR 200V 400A DISC 5MM
Package / Case :
Disc 5mm
Maximum DC Volts :
170V
Current - Surge :
400A
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
220V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
130V
Capacitance @ Frequency :
85pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
180V
Varistor Voltage (Typ) :
200V
Energy :
7.1J
Published :
Datasheets
ROV05-201K
Introducing Littelfuse ROV05-201K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 5mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV05-201K pinout, ROV05-201K datasheet PDF, ROV05-201K amp .Beyond Littelfuse ROV05-201K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.