PNDP-16V-Z
Mfr.Part #
PNDP-16V-Z
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Positions :
16
yes
JESD-609 Code :
e3
Pitch :
0.079 2.00mm
Row Spacing :
0.197 (5.00mm)
Contact Finish - Mating :
Tin
Total Number of Contacts :
16
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
PNDP-16V-Z
JST PNDP-16V-Z
2 Rows Receptacle Bulk Ivory 16 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp PND
PNDP-16V-Z Overview
PNDP-16V-Z Features
PND series
PNDP-16V-Z Applications
There are a lot of JST Sales America Inc.
PNDP-16V-Z Rectangular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM