PNDP-12V-Z
Mfr.Part #
PNDP-12V-Z
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Row Spacing :
0.197 (5.00mm)
Total Number of Contacts :
12
Contact Finish - Mating :
Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Number of Positions :
12
Pitch :
0.079 2.00mm
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
PNDP-12V-Z
JST PNDP-12V-Z
2 Rows Receptacle Bulk Ivory 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp PND
PNDP-12V-Z Overview
PNDP-12V-Z Features
PND series
PNDP-12V-Z Applications
There are a lot of JST Sales America Inc.
PNDP-12V-Z Rectangular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM