P409EL474M275AH151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P409EL474M275AH151
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 150 OHM/0.47UF TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Lead Pitch :
25.4mm
ESD Protection :
No
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
470nF
Published :
Height :
0.866 22.00mm
Depth :
15.3mm
Packaging :
Bulk
Type :
Low Pass
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
275V
Package / Case :
Radial
Filter Order :
1st
Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
35 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Values :
R = 150 Ω, C = 0.47μF
Voltage - Rated :
275VAC
Size / Dimension :
1.201Lx0.602W 30.50mmx15.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
P409
Voltage - Rated AC :
275V
Resistance - Channel (Ω) :
150
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Channels :
1
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) KEMET P409EL474M275AH151 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:Low Pass, Voltage:275V, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Channels:1, P409EL474M275AH151 pinout, P409EL474M275AH151 datasheet PDF, P409EL474M275AH151 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) KEMET P409EL474M275AH151 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.