P409CP104M275AH471
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P409CP104M275AH471
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 470 OHM/0.1UF TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Tolerance :
20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Low Pass
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Pitch :
20.3mm
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
275V
Resistance - Channel (Ω) :
470
Series :
P409
Number of Channels :
1
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
35 Weeks
Filter Order :
1st
Size / Dimension :
0.945Lx0.445W 24.00mmx11.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
11.3mm
ESD Protection :
No
Voltage - Rated :
275VAC
Voltage :
275V
Capacitance :
100nF
Published :
Values :
R = 470 Ω, C = 0.1μF
Height :
0.650 16.50mm
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) KEMET P409CP104M275AH471 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Low Pass, Mounting Type:Through Hole, Number of Channels:1, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-40°C~85°C, Voltage:275V, P409CP104M275AH471 pinout, P409CP104M275AH471 datasheet PDF, P409CP104M275AH471 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) KEMET P409CP104M275AH471 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.