OCETGLJANF-27.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OCETGLJANF-27.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Series :
OC
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
Height :
1.4986mm
Operating Frequency :
27MHz
Pbfree Code :
yes
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
5ns
Rise Time-Max :
5ns
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Frequency :
27MHz
Max Supply Current :
10mA