NSP500JB-0R82
Mfr.Part #
NSP500JB-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance :
820MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Datasheets
NSP500JB-0R82
FIXED RESISTOR, 820mOhm, 5W, Wirewound,