NSP500JB-0R68
Mfr.Part #
NSP500JB-0R68
Description
RES 0.68 OHM 5% 5W AXIAL
Power (Watts) :
5W
Working Voltage :
350V
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
680mOhm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Datasheets
NSP500JB-0R68
FIXED RESISTOR, 680mOhm, 5W, Wirewound,