MOVS2825V075
Mfr.Part #
MOVS2825V075
Description
VARISTOR SMD 2825 75V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Maximum AC Volts :
75 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ) :
120 V
Current - Surge :
400 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Maximum DC Volts :
102 V