MKE38P600TLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKE38P600TLB
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
9-SMD Module
Datasheet
Download
Description
MOSFET N-CH
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
FET Feature :
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
Packaging :
Bulk
Drain to Source Voltage (Vdss) :
600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
50A Tc
Power - Max :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ISOPLUS-SMPD™.B
Technology :
Si
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
IXYS
IXYS
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
RoHS :
Details
Series :
Package :
Bulk
Vgs(th) (Max) @ Id :
Package / Case :
9-SMD Module
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
Subcategory :
MOSFETs
Product Category :
MOSFET
Operating Temperature :
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
Factory Lead Time :
32 Weeks
FET Type :
Base Product Number :
MKE38P600
Product Type :
MOSFET
Datasheets
MKE38P600TLB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN 2 POLE
    CONN 3 POLE
    CONN 4 POLE
    SEAL BEAM CONN
    COMPLETE LOW COST FAIR 15P PLUG
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
  • Diodes Incorporated
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26