M83513/25-C01CP
Mfr.Part #
M83513/25-C01CP
Description
MICRO D CONNECTOR
Stock
104
In Stock :
104
Shell Size :
C
Operating Temperature :
-55 to 150 °C
Current Rating :
3 A
Insulation :
Not Insulated
Body Orientation :
D-Sub MIL Spec Connectors
Base/Housing Material :
Aluminum
Qualification :
EREL
Gender :
Receptacle
Number of Positions :
21 Position
Straight
Termination Method :
Gold
Product Length :
42.93 mm
Number of Rows :
2 Row
RoHS :
N
Mounting :
Pitch :
2.5400 mm
Mounting Style :
Panel
Datasheets
M83513/25-C01CP
Introducing D-Sub Connector Assemblies Glenair M83513/25-C01CP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55 to 150 °C, M83513/25-C01CP pinout, M83513/25-C01CP datasheet PDF, M83513/25-C01CP amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Glenair M83513/25-C01CP ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP