KNP3WSJB-73-2R2
Mfr.Part #
KNP3WSJB-73-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
2.2Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
KNP3WSJB-73-2R2
YAGEO KNP3WSJB-73-2R2
2.2Ohm, 3W, Wirewound,