KNP300JB-52-0R39
Mfr.Part #
KNP300JB-52-0R39
Description
RES 0.39 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
390mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Datasheets
KNP300JB-52-0R39
YAGEO KNP300JB-52-0R39
390mOhm, 3W, Wirewound,